Google+ Wędkarski powrót do przeszłości | Kurier Wędkarski | Wiadomości, informacje, felietony etc.

Wędkarski powrót do przeszłości

Wielu wędkarzy spoglądając na obecny rynek wędkarski i mocny rozwój technologiczny, zastanawia się – jak to było kiedyś? Poniżej znajduje się film dokumentalny, prezentujący ogólne aspekty wędkarstwa towarzyszące w roku 1953 w Pennsylvani (połnocno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych)

Istnieje wiele ciekawego sprzętu z tych czasów.

Jeden z najrzadszych bębnów Salmon Edward Vom Hofe (1925) Model R659 szeregowy 484 Col.Thompson Dry Fly rozmiar 1/0 stosunek 3: 1. Jest to kołowrotek produkcji niemieckiej wykonany z twardej gumy i srebra. Okres produkcji był bardzo krótki tj. 1925/28.

Salmon Edward Vom Hofe

Jim Harvey był znanym producentem much i posiadaczem rozwiązań i patentów związanych z przemysłem broni palnej. Nawiązując do przynęt – jego pokryty żywicą wabik jest bardzo popularny i niesamowicie skuteczny. Nazwa to Weighted Shiner, data produkcji to koniec 1930 roku.

harvey

 

Dr Harry Haas z Sapulpa w stanie Oklahoma opatentował tę drewnianą przynętę – 16 lipiec 1935. Późniejsze przynęty były wykonane z materiału kompozycji. Posiadacz przynęty posiada wewnątrz pokwitowanie pokazujące, że zakup dokonany był w czerwcu 1935 z magazynu sprzętu. Ręcznie wykonana drewniana przynęta jest genialna – posiada 32 oddzielnych elementów i ręcznie wycinane skrzela!

haasnib

Podobne posty

Zostaw komentarz