Google+ Szwedzkie atrakcje. W okolicach Simrishamn.. | Kurier Wędkarski | Wiadomości, informacje, felietony etc.

Szwedzkie atrakcje. W okolicach Simrishamn..

Simrisham z pewnością nie należy do najsłynniejszych ośrodków turystycznych, którymi Szwecja mogłaby przyciągnąć tłumy turystów. To rybackie miasteczko ma jednak swój urok, a wycieczki po jego okolicy mogą się okazać atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Oddalone od Ystad o mniej więcej 40 km, jest ciekawym kierunkiem wycieczki dla tych, którym marzy się Szwecja pełna spokoju i sielskich widoków.

sh

To rybackie miasteczko przyciąga niezwykłą atmosferą oraz ciekawą zabudową, która skupiła się głównie w pobliżu tutejszego portu. Ponieważ to śledzie pozwoliły na rozwój miasta, do dziś hucznie obchodzi się tu Dzień Śledzia. A co z atrakcjami turystycznymi? Czy Simrisham może okazać się miasteczkiem pełniącym rolę ważnego ośrodka dla podróżników? Choć nie jest ono zbyt dobrze znane turystom, na brak ciekawych zabytków nie można tu narzekać. Obiektem, który najmocniej przyciąga uwagę, jest tutejsza świątynia z XII wieku. Średniowieczny plac targowy to kolejne miejsce, które z pewnością warto poznać lepiej w czasie pobytu na terenie tego miasteczka. W czasie wycieczki po tej części Szwecji warto też zwrócić uwagę na znajdujące się w pobliżu portu schrony, które przypominają o czasach II wojny światowej.

sh1

W niewielkiej odległości od miasta czekają kolejne ciekawe miejsca. To głównie wioski rybackie, z którymi wielu turystom kojarzy się Szwecja w pierwszej kolejności. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu wioska Brantevik. Dziś jest to spokojna osada rybaków i artystów, choć jeszcze w XIX wieku była ona znana dzięki… największej w całej Szwecji flocie żaglowców. O tym wspaniałym okresie w dziejach miejscowości przypomina dziś Muzeum Żeglugi. Warto je zwiedzić, choć i tak największym zainteresowaniem wśród odwiedzających tę część Szwecji turystów cieszy się… wędkarstwo. Idealne warunki do połowy ryb sprawiają, że ta część kraju staje się atrakcyjna dla tych, dla których łowienie ryb jest najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu.
Promocja: kod rabatowy tax pol

Podobne posty

Zostaw komentarz