Google+ Skandynawia dla aktywnych | Kurier Wędkarski | Wiadomości, informacje, felietony etc.

Skandynawia dla aktywnych

Kusząca pięknymi widokami oraz malowniczymi miastami Skandynawia jest regionem wyjątkowo przyjaznym dla turystów kochających aktywny wypoczynek. To obszar, który sprzyja każdemu, kto chce połączyć uprawianie sportów z wypoczynkiem na łonie natury i poznawaniem piękna tej części Europy. Każdy z krajów skandynawskich może zaoferować wiele atrakcji tych, którzy właśnie na jego terenie postanowią popracować nad swą kondycją. Jakie dyscypliny cieszą się w tym regionie największą popularnością? Jakie formy aktywnego wypoczynku są tu preferowane?

skandynawia
Wielkim zainteresowaniem w tej części Europy cieszy się wędkarstwo. Dla tych, którzy najchętniej wypoczywają z wędką, atrakcyjnym kierunkiem wyprawy może się okazać Szwecja, której jeziora i morskie wybrzeża sprzyjają amatorów tej dyscypliny. Norwegia jest z kolei atrakcyjna dla tych, którzy chcą łowić z łodzi. Na dobre warunki do łowienia ryb można też liczyć w Dani, która dodatkowo sprzyja miłośnikom kajakarstwa. Czeka tu około 40 szlaków wodnych, dzięki którym można odkrywać najpiękniejsze zakątki tego kraju w niezwykle atrakcyjny sposób. Wodniacy cenią sobie również urok fińskich jezior, które czekają na kajakarzy. Finlandia to państwo, które również sprzyja miłośnikom sportów zimowych. Doskonałe warunki narciarskie czekają tu na terenie Laponii, która może się pochwalić jednocześnie długą tradycją narciarstwa.
Choć Skandynawia nie jest kojarzona z szeroko rozumianym alpinizmem, na jej terenie panują świetne warunki do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej. Największym uznaniem cieszą się tu norweskie Lofoty. Norwegia, podobnie zresztą jak i pozostałe kraje skandynawskie, jest idealnym miejscem wypoczynku dla tych, którzy kochają piesze wycieczki oraz wyprawy trekkingowe. Na terenie całej Skandynawii bardzo popularne są wycieczki rowerowe, przy czym za kraj wyjątkowo przyjazny rowerzystom uchodzi Dania.lodka

Podobne posty

Zostaw komentarz