Google+ Połów karpi jesienią | Kurier Wędkarski | Wiadomości, informacje, felietony etc.

Połów karpi jesienią

Dla wielu wędkarzy jesienna pora to czas „prawdziwych” połowów. Jest to najprawdopodobniej jeden z najbardziej ulubionych terminów połowu, właśnie tych ryb. W tym czasie karpie i amury żerują naprawdę intensywnie – główną przyczyną jest możliwość zyskania nieco tłuszczu na mroźne dni.

Znajomość łowiska ma główne znaczenie – na tym bowiem powinniśmy się skupić przy wyborze akwenu. Ważnym elementem jest także wybór odpowiedniego miejsca, nie powinniśmy się kierować dogodnym, wygodnym terenem lecz miejscem gdzie możemy spodziewać się żerowania ryb. Należy pamiętać, że ryba, zwłaszcza większa jest ostrożna i sprytna. W tym wypadku ważnym zadaniem jest jej przechytrzenie. Dobrym wyborem są zatem miejsca gdzie wędkarze rzadko zaglądają – wtedy znacznie zwiększają się nasze szanse. Spostrzeżenia podczas połowu karpia są wśród wędkarzy, bardzo często podobne. Ryby szukają swojego miejsca, wybierając głębsze obszary i stałą temperaturę wody. Jak wiadomo nigdy nie ma reguły, dlatego czasem wybór nieco płytszego miejsca może być to kluczem do sukcesu. Początek jesieni, to czas kiedy zaskakuje nas ciepły wiatr, musimy pamiętać, że karpie podążają wraz z wiatrem – należy wtedy być czujnym i rozpocząć wędkowanie na nawietrznym brzegu. Podczas gdy temperatura spada, warto zmienić miejsce na rzecz wolnego od wiatru, zasłoniętego terenu (zatoczki, spadki terenu). Teoretycznie można mówić, że gdy temperatura jest niska karpie chowają się w głębszych miejscach, natomiast, gdy zawita słońce, a temperatura jest nieco wyższa ryby wykorzystują to, wygrzewając się na płytszych terenach.

karpie jesienią

Ta pora roku zwłaszcza nocą, raczej nie rozpieszcza nas swoją temperaturą, dlatego bardzo ważne jest wyposażenie. Warto zastanowić się nad zakupem namiotów z narzutą, który podczas przymrozków, może być zbawienny. Kolejną rzeczą jaką powinniśmy mieć na uwadze jest ubiór. Wyczekiwanie na branie podczas wyziębienia organizmu, nie należy do przyjemności, dlatego warto pamiętać o ciepłym, specjalnie dostosowanym stroju.

namiot karpiowy

Nie należy dać zwieść się słowami, że karpia można spotkać wyłącznie na dnie o twardym podłożu. Ryba ta z pewnością wyszukuje jedzenia także w mul, dlatego zestaw nastawiony na muliste dno, może stać się kluczem.

karpiarz

Podobne posty

Zostaw komentarz