Google+ Podlodowe Woblery | Kurier Wędkarski | Wiadomości, informacje, felietony etc.

Podlodowe Woblery

Woblery podlodowe to przynęta sztuczna o budowie i kształtach podobnych do małych rybek. Do złudzenia przypominają zwykłe, tradycyjne woblery, lecz bystre oko zauważy różnice. Takich charakterystycznych zastosowań jest sporo, ponieważ ich praca jest przystosowana do działa w pionie, a nie poziomie jak w standardowych woblerach.

Przy łowieniu na tego typu przynętę szybko lub wolno unosimy szczytówkę wędki, a następnie pozwalamy jej szybko opadać. Stosując wobler Rapala Jigging Rap, który opisany jest poniżej – przynęta będzie podczas unoszeniu kierować się na bok, natomiast przy opuszczeniu wracać do początkowej pozycji. Można także lekko podszarpywać wobler, dzięki czemu praca nabierze nieco dynamiczniejszych migotań, a później pozostawić w toni.

Nie ma złotej reguły jeśli chodzi o kolor samej przynęty. Tutaj warto zmieniać kolorystykę i odpowiednio dostosować ją do obecnych preferencji.

Na podstawie woblera Rapala Jigging Rap WH, zauważymy cechy wyróżniające. Ten model ma kształt małej rybki i jest o wiele cięższy od zwykłego woblera, tzn. że szybciej tonie. Tradycyjny wobler spinningowy posiada ster głębokości z przodu, zazwyczaj skierowany w dół. W tym przypadku, zamiast takiego zastosowania jest trójkątny element, umocowany przy tylnej płetwie.

Wobler-Rapala-Jigging-Rap
Kolejną charakterystyczną różnicą jest oczko do przyczeipania żyłki. Woblery te są wyposażone w uchwyt na samym grzbiecie – wtedy przynęta układa się poziomo. Ten model występuje w 3 wagach: 5, 9, 14 gram. i kolejno 5, 7, 9 cm długości.

 

Poniższy film wspaniale pokazuje pracę wabika oraz reakcję ryb.

 

Należy pamiętać, aby wchodzić na lód równy, bez niebezpiecznych pęknięć oraz nie cieńszy niż 15-20 cm!

Podobne posty

Zostaw komentarz