Google+ Dolina Baryczy: jakie atrakcje czekają tu na gości? | Kurier Wędkarski | Wiadomości, informacje, felietony etc.

Dolina Baryczy: jakie atrakcje czekają tu na gości?

Jest atrakcyjnym obszarem dla tych osób, które chcą spędzić wolny czas aktywnie, ciesząc się pięknymi widokami oraz przyrodniczymi skarbami. Dolina Baryczy zachwyca, a piesze lub rowerowe wycieczki po jej terenie cieszą się wielką popularnością. Jakie atrakcje decydują o jej popularności?

Powodów, dla których warto zaplanować dłuższą podróż po Dolinie Baryczy, jest sporo. Ten malowniczy teren to piękne widoki, przyrodnicze skarby oraz miejscowości, które mogą oczarować nas swą historią i przypominającymi o niej zabytkami. Sam Park Krajobrazowy Dolina Baryczy jest jedną z najważniejszych atrakcji, z jakimi można się spotkać na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Jest to największy park krajobrazowy w naszym kraju, a jego wizytówką stały się malownicze stawy hodowlane, utworzone na rzece Barycz. Stawów takich jest tu ponad 300, przy czym te najsłynniejsze znajdują się w granicach rezerwatu przyrody „Stawy Milickie”. Spacery po groblach oraz rowerowe wycieczki w pięknej scenerii to najchętniej wybierane rozwiązania. Nie brak i takich osób, które poznają piękno tej części kraju w trakcie spływów kajakowych. I one cieszą się tu wielką popularnością.

dolina
” Lipcowy przelot odcinkiem rzeki Baryczy, między Żmigrodem i Miliczem.”

Dolina Baryczy to również szereg pięknych miejscowości, do których warto zajrzeć. Ciekawym celem wycieczki może być Milicz, znany z pięknego zespołu parkowo-pałacowego oraz kościoła łaski, kusi też Żmigród, znany z pięknego ryneczku oraz ruin pałacu otoczonego malowniczym parkiem. Ruda Sułowska, Osiek – to kolejne miejsca, które warto odwiedzić. Nie lada gratką będzie też wizyta w ptasich czatowniach, z których można prowadzić ornitologiczne obserwacje. Warto bowiem pamiętać, że choć stawy w dolinie Baryczy są rajem dla wędkarzy, tutejsze rezerwaty przyrody są zaliczane do najważniejszych w Europie ostoi ptactwa. Efekt? Tu, w dolinie rzeki Barycz, każdy z nas znajdzie dla siebie ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu, a spacery w pięknej scenerii na długo zapiszą się w naszej pamięci. cyber folks kod rabatowy

Podobne posty

Zostaw komentarz