Google+ Przynętą z procy wędkarskiej | Kurier Wędkarski | Wiadomości, informacje, felietony etc.

Przynętą z procy wędkarskiej

nęcenie pelletem procą

Obecnie na rynku dostępnych jest cała masa, różnych proc wędkarskich. Każda ma swoje zadanie w odpowiednich warunkach. Wszystko zależy od łowiska, warunków no i od rodzaju przynęt, zanęt – zanęty ciężkie, lekkie, sypkie, pellet, kukurydza, biały robak, pinka, ochotka, pęczak, kulki proteinowe etc. Przynęty powoli spadające na dno pobudzając do żeru większe sztuki. Takie nęcenie możemy zastosować jako podstawowe, ale głównie jest stosowane jako uzupełnienie nęcania, w przypadku zanęty spożywczej.  

Strzelanie przynętami sprawdza się rewelacyjnie na wodach stojących. W innym przypadku silny nurt zabierze nam przynęty, a wraz z nimi ryby. Gdy nurt jest niewielki musimy przewidywać, aby nasze kąski wylądowały w miejscu łowienia. Przy nęceniu przynętami za pomocą procy należy pamiętać, że dobrze przyszykowane stanowisko jest niezbędne. Warto nauczyć się używać procy, przy jednoczesnym  trzymaniu wędki – daje to nam dużą kontrolę. Jest to również ważne w przypadku, gdy zobaczymy, że na nasze donęcanie ryby reagują pozytywnie. Wtedy częste, regularne bombardowanie małą ilością przynęty, pozwoli nam na przytrzymanie ryb w łowisku. Rodzaj przynęty jaką zastosujemy, powinna być zależna od ryb na jakie się nastawiamy. Kukurydza, pellet oraz biały robak idealnie sprawdza się przy połowie karpia. Konopie, biały robak i pinki to dobre rozwiązanie na płoć. Leszcz dobrze zareaguje na pinki lub białe robaki.

nęcenie procą

W przypadku, gdy nasza żywa przynęta jest nie sklejona, odległość na jaką ją wystrzelimy jest nieduża (około 15 m). Najdalej zanęcimy kukurydzą czy pelletem, ale tylko w przypadku gdy proca jest wyposażona w mocne gumy. Warto pamiętać, że nasza celność zmniejsza się, gdy towarzyszy nam wiatr. Wtedy nasz obszar nęcenia zwiększa się.

Reakcje ryb są bardzo zróżnicowane i w dużej mierze zależą od łowiska w jakim łowimy. Czasami taki cichy sposób jest nieskuteczny, a niekiedy pozwala nam przetrzymać ryby łowisku. Bardzo możliwe, że spadające kawałki pobudzą je do żeru.  Artykuł – Głośne nęcenie

Dobór procy jest bardzo indywidualny – nęcenie powinno być precyzyjne, dlatego zwracamy uwagę na grubość gum i kształt mieszka. Im dalej chcemy posłać naszą zanętę, tym grubsze powinny być gumy. To samo w przypadku mieszka – im więcej przynęty chcemy wystrzelić, tym większy powinien być mieszek.

przyneta z procy

Podobne posty

Zostaw komentarz